סנדוויצ'ים

מדי יום אנחנו מגישים 5 סנדוויצ'ים מתחלפים, מתוך מבחר של להיטים אהובים וגם כאלו שאנחנו יוצרים לפי מצב הרוח ובהתאם לחומרי הגלם הזמינים.

סלופי ג'ו בלחמנייה רכה; סנדוויץ' עם קורנביף שאנחנו מעשנים במקום, ומגישים עם רוטב ברביקיו ביתי ורליש מלפפונים; סנדוויץ' עוף צלוי עם תבשיל כרוב ביין אדום וזרעי רשאד ועוד. את כל הטוב הזה אנחנו אורזים בג'בטות ובלחמי שאור טריים של "לחם ארז", שהותאמו במיוחד לכל כריך כדי ליצור ארוחה מאוזנת בטעם ובמרקם.

מרקים

במהלך השנים פיתחנו למעלה מ-50 מרקים, ובכל יום תמצאו 5 מהם בתפריט. יש מרקים בעלי טעמים מורכבים כמו מרק כרוב וקבנוס, ומרקים עם טעמים מלטפים כמו מרק עדשים הודי עם חלב קוקוס, וישיסואז או קרם סרטנים ודלעת; ויש גם מרקי בשר עם ירקות שורש בעלי טעמים עמוקים ועשירים. כולם מגיעים עם חלה קטנה בצד וחמאה, והם מבוססים על צירים שאנחנו מבשלים במקום, בסירי ברזל ענקיים, על להבה נמוכה ובמשך שעות ארוכות.

אוכל מהיר, נגיש וזול, שלא מתפשר על גרם של טעם.
Zuppa נולדה כדי לתת מענה טרי ואיכותי לארוחות צהריים וערב עבור תושבי השכונה.

 

הסניף הראשון שלנו נפתח ב-2007 באבן גבירול עם תפריט של למעלה מ-50 מרקים מתחלפים, שהכנו בטכניקות בישול מוקפדות ותוך שימוש בחומרי גלם משובחים ועונתיים.
בהמשך נולד הסניף בנחלת בנימין, והרחבנו את התפריט לסנדוויצ'ים, תבשילים וסלטים -
כולים זוכים לאותו מגע של שף, ולאותה הקפדה ותשומת לב לפרטים הקטנים, שמבדילים בין אוכל רחוב לאוכל של מסעדה. היום כבר לא קוראים לזה פאסט פוד, קוראים לזה פאסט גוד.

 

ב-Zuppa אין אוכל מתועש, אין אבקות מרק, אין קיצורי דרך, וגם טבעונים ימצאו כאן שפע של מנות לטעמם. את הכל אנחנו מכינים במקום - מהצירים שמתבשלים שעות ארוכות ועד לתערובות התבלינים ולרטבים שאנחנו רוקחים בעצמנו.

מידי יום אנחנו מציעים מבחר מרקים, תבשילים, סנדוויצ׳ים וסלטים מתחלפים. אתם רק צריכים לבוא (או להזמין), לאכול טוב, ולחזור שבעים לשגרת היום שלכם.

וכששואלים אתכם מה אכלתם, ואיך זה שאתה כ"כ קורנים, פשוט תסבירו להם..

מה זה
אוכל עירוני